اخبار

با صحیفه سجادیه
امام سجاد علیه السلام و دعا در دفع فریب و آزار دشمنان
چه بسا حسودی که بغض از من راه گلویش را گرفته و خشم من در حلقش چون استخوانی فرو رفته است چه بسا ستمگر سرکش که با فریب، قصد من را دارد و برای شکار کردنم دام گسترده و مانند حیوانی درنده در کمین شکار کردنم نشسته است.
 ١٤:٢٠ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
منابع حدیثی
ترجمه جلد یازدهم بحارالأنوار زندگی نامه امامان سجاد و محمد باقر علیهما السلام
زندگانى حضرت سجاد و امام باقر عليهما السلام، ترجمه جلد يازدهم بحارالانوار، تاليف علامه مجلسى كه در بر دارنده روايات مختلف از شرح حال آن حضرت است كه توسط آقاى موسى خسروى به زبان فارسى ترجمه گشته است.
 ١٣:٤٥ - دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
منابع حدیثی
المجازات النبوية
 ١٥:٣٥ - يکشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٥:٠٤ - يکشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
با محدثان شیعه
على بن عيسى اربلى‏
 ١١:٢٣ - پنج شنبه ١٣ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
با محدثان شیعه
ابن قولويه قمى‏
شيخ ابو القاسم، جعفر بن محمد بن جعفر بن موسى بن مسرور بن قولويه قمى، از برجسته‏ترين چهره‏هاى راويان شيعه در قرن چهارم هجرى است. وى يكى از بهترين شاگردان محمد بن يعقوب كلينى و از برجسته‏ترين مشايخ شيخ مفيد به شمار مى‏آيد.
 ١٩:١٧ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
منابع حدیثی
نخستين گزارش مستند از نهضت عاشورا
كتاب« نخستين گزارش مستند از نهضت عاشورا»، كتابى است به زبان فارسى، از جواد سليمانى، در باره قيام امام حسين علیه السلام كه به انگيزه احياى گزارش‏هاى معتبر و مستند و دست اول در باره سيره عملى اهل بيت علیه السلام نگاشته شده است.
 ١٧:٥٧ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
حضرت زینب کبری علیها سلام الله
خطبه حضرت زينب عليها السّلام «در حضور مردم كوفه پس از مراجعت از كربلا»
از حذيم بن شريك اسدىّ روايت شده است كه چون علىّ بن حسين عليهما السّلام را با زنان از كربلا آوردند زنان أهل كوفه را ديدند زارى كنان و گريبان چاك زده و مردان هم با آنان مى‏گريستند، زين العابدين عليه السّلام بيمار بود و از بيمارى ناتوان پس به آوازى ضعيف و آهسته گفت: اينان بر ما گريه مى‏كنند پس ما را كه كشت؟! آنگاه زينب دخت علىّ عليهما السّلام سوى مردم اشارت كرد كه خاموش باشيد.
 ١٣:٢٢ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
دروس حدیث خوانی
برنامه دروس حدیث خوانی سال 97-96 اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی حدیث حوزه دروس حدیث خوانی سال تحصیلی 97-96 اعلام شد. عنوان درس، استاد و آدرس مدرس در جدول ذیل مشخص شده است. تذکر: با توجه به اینکه ثبت‌نام کلاس های حدیث‌خوانی از طریق سامانه نجاح انجام نمی‌شود، استفاده از امتیاز این درس صرفا با حضور در کلاس و ثبت آن توسط نماینده کلاس انجام می‌گیرد.
 ١٦:١٧ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
منابع حدیثی
نهج البلاغه
كتاب شريف « نهج البلاغة»، شامل سخنان و كلمات و نامه‏هاى گهربار امير المؤمنين و امير بيان، على بن ابى طالب علیه السلام است كه در موقعيت‏هاى گوناگون بيان فرموده يا براى افراد مختلف نوشته است. گردآورنده اين كتاب ارزش‏مند، سيد رضى، ابوالحسن، محمد بن حسين موسوى است( 359- 406 ق).
 ١٣:١٧ - سه شنبه ٤ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>